Červen 2009

HSM3-The boys are back-rehearsals

28. června 2009 v 0:18 | ...Vanesska... |  *HSM3*

HSM3-Premiere á Paris

28. června 2009 v 0:14 | ...Vanesska... |  *HSM3*

Michael Jackson-životopis

26. června 2009 v 19:40 | ...Vanesska... |  *Zajímavosti atd.*

Celé jméno: Michael Joseph Jackson
Povolání: Zpěvák, herec, tanečník
Datum narození: 29.8. 1958
Místo narození: Gary, Indiana, USA
Datum úmrtí: 25.6. 2009
Místo úmrtí: Los Angeles, Kalifornie, USA
Znamení: Panna
Výška: 178 cm

Slavný americký zpěvák a skladatel, Michael Jackson, jeden z 9 sourozenců Jacksonových.
Zástupce konvenčního popu a taneční hudby vycházející ze soulu. Kromě svého charakteristického vysokého hlasu, rytmického cítění a tanečních schopností je znám i jako velký perfekcionista. Od roku 1967 byl členem skupiny Jackson 5. Otec Joseph velmi dbal na úspěch a image skupiny. Sám byl neúspěšným hráčem v kapele a snil o hudební kariéře. Syn Michael se nicméně několikrát v rozhovorech zmínil o otcově přísnosti hraničící až s agresivitou.

Traduje se historka, že když Jackson 5 cvičili doma taneční kroky na vystoupení. Otech seděl v křesle s páskem a pokaždé, když některý ze synů pokazil choreografii, dostal výprask. Vztah Michaela s otcem není dodnes úplně ideální. Skupina ale v žebříčcích stoupala a po podepsání kontraktu s Motown se z bratrů Jacksonových staly mezinárodní superhvězdy. Natočili tři desky, z nichž každá se dostala na první příčky amerických hitparád. Později (po odchodu jednoho s bratrů z kapely) se Randy, místo Michaela, stal benjamínkem skupiny.
Po vydání 1. úspěšného sólového singlu Got To Be There se kariéra skupiny a Michaela jako sólisty rozvíjí souběžně. V počátcích mu pomáhá i jeho přítelkyně, zpěvačka Diana Ross. Dobře si vedou alba "Got To Be There" a "Ben" a v roce 1972 má další hity: Rockin´ Robin, Ain´t No Sunshine a Ben.

V r. 1977 začíná spolupracovat se skladatelem a producentem Quincy Jonesem a objevuje se i v muzikálu The Wiz. Toto setkání je jedno z nejpřelomovějších v celé hudební historii vůbec. Nevíme, zda by to, co mělo přijít, obstálo stejně dobře i bez něj, ale musíme říct, že sám MJ prohlásil na Jonesovu adresu, že "pokud nějaká skladba něco potřebuje, pokud jí něco chybí, Quincy vždy ví co to je a přidá to tam." Tato veleúspěšná dvojice začala pracovat na novém materiálu, který měl Jacksona zbavit pověsti toho malého kluka s tím vysokým hlasem.
Období velkých sólových úspěchů začíná rokem 1979, kdy vychází album "Off The Wall", ze kterého vzejdou hity jako Don´t Stop ´Til You Get Enough (1. příčka v USA, později i Grammy) a Of The Wall. Následují další hity - Rock With You (1980, 1. v USA), She´s Out Of My Life (1980) a One Day In Your Life (1981, 1. v Anglii). Sám Michael řekl, že toto album bylo nesmírně důležité kvůli tomu, co se mělo teprve odehrát. V roce 1982 začíná spolupracovat s Rodem Tempertonem a vzniká píseň "Thriller". Jen pro zajímavost, tento hit se původně jmenoval "Stardust", ale Jacksonovi se tento refrén nelíbil, protože prý nemá tak dobrý zvuk. Velmi spontánně vzniká "Billie Jean" - při cestě v autě.

Toto období doprovází další řada hitů - The Girl Is Mine (1982, duet s Paulem McCartneyem) Beat It (1983, s kytarovým sólem Eddie Van Halena a skutečnýmy gangstery, 1. v USA), Wanna Be Startin´ Something (1983), Human Nature (1983), Say Say Say (1983, opět duet s Paulem McCartneyem, 1. v USA). Za r. 1983 si odnesl 8 cen Grammy. Alba se prodalo zhruba 50 milionů, společně se singly něco málo přes sto milionů a dodnes (a myslím, že v době internetu už navždy) zůstává nejprodávanjším a nejúšpěšnějším umělcem všech dob. (dohromady prodal 700 milionů desek).
Po přestávce se v r. 1984 opět spojuje s Jacksons, kdy následuje obrovské turné Victory. Toto turné mělo být potvrzením toho, že Jackson má neohrozitelnou pozici na trůně popové hudby, nicméně později na jeho adresu řekl, "že nebylo tak monumentální jak původně chtěl a necítil se při něm moc dobře". Také má i hitový duet s Mickem Jaggerem - State Of Shock. V následujícím roce skládá společně s Lionelem Richiem charitativní píseň We Are The World a stává se též hlavním představitelem ve filmu Captain EO. Jackson v té době kupuje vydavatelská práva na 250 skladeb Beatles.

První místa světových hitparád zaznamenává i album "Bad". Přišlo pět let po Thrilleru a jak to tak bývá, když máte s něčím enormní úspěch, všichni škodolibě čekají, juestli se to bude opakovat podruhé. Bad je rozporuplná deska. Je určitě dospělejší, ale zase na ní nejsou takové hity jako předtím. Alba se ale stejně prodalo cca 35 milionů, jen tak pro srovnání - Madonnin top je 22 mil. Toto období provázejí hity I Just Can´t Stop Loving You (1987, 1. místo v USA i v Anglii, duet se Siedah Garrett), Bad (1987, 1. v USA), The Way You Make Me Feel (1987, 1. v USA), Man In The Mirror (1988, 1. v USA), I Want You Back (1988, remix starého hitu na zn. Motown), Dirty Diana (1988, 1. v USA), Leave Me Alone (1989, Grammy za videoklip).
V roce 1988 vychází jeho autobiografie Moonwalk. Stejně obrovsky úspěšné jako předchozí desky je i album "Dangerous". Dangerous je podle mnohých (a já sama se k nim musím připojit), je nejvyváženější, nejdospělejší a nejucelenější album v Michaelově kariéře. Vypadá to, jako by měl recept na nadčasovost. Bylo by jedno kdyby tu desku vydal začátkem osmdesátých let nebo v roce 2008, bude vždycky znít moderně a lidé se nad ním budou rozplývat. Z něho se prosazují hity Black Or White (1992, 1. v USA i v Anglii) a Remember The Time (1992).
V r. 1993 získal další Grammy v kategorii legenda. Po vydání alba následuje vskutku velkolepé turné. Má dvě etap, běhěm nichž proběhne 69 koncertů pro 4 miliony diváků. Ovšem druhá půlka turné dostala hořkou příchuť ve chvílí, kdy byl zpěvák obviněn ze sexuálního obtěžovábí 13ti letého chlapce. Na toto téma bylo sepsáno nespočetně článků a pravda tudíž pravděpodobně spadne do propadliště dějin.
Má 8 sourozenců - Rebbie,Jackie,La Toya,Jermaine,Marlon,Tito,Randy a Janet.

Se svou první manželkou Lisou Marií Presleyovou se vzali v květnu 1994, ale již v prosinci 1995 se odloučili a rozvedli hned měsíc na to v lednu 1996. S druhou manželkou Debbie Roweovou má dvě děti, ale matka jeho třetího dítěte néní známá.

Během alba Dangerous se Jackson rozešel s Quincy Jonesem a tak následující deska byla očekávána se zatajeným dechem. Dokáže stále vyrobit hity? Jak moc se Quincy podílel na Jacksonově úspěchu? okáže vůbec přijít s něčím novým? V červnu 1995 se daočkali všichni odpovědi. Vyšlo album HIStory: Past, Present and Future - Book 1. Jednalo se o 2 CD. Na prvním byla kompilace největších hitů od Off The Wall a na druhém zcela nové písně. Z těch nejvýraznějších vyberme "Scream" (velmi úspěšný duet se sestrou Janet a také nejdražší videoklip všech dob - 7 milionů dolarů), "Earth Song" a "Stranger In Moscow".

Ovšem následující zpráva šokovala celou Českou Republiku. Do vybraných měst, měla dorazit Jacksonova socha a sám zpěvák řekl, že tam, kde se socha objeví, tak uspořádá koncert. V momentě kdy se tedy objevila v Praze na Letné, všichni čekali potvrzení domněněk. Potvrzení přišlo a ČR dostala dokonce tu poctu, že zde bylo celé turné zahájeno (první a poslední koncert jsou vždy brány jako symbolické). Koncert se konal 7.9. 1996 (kterého jsem se tehdy ještě jako dítě s mým tátou zúčastnila) a Michael zde strávil 5 dní. Během jeho návštěvy jistý bulvární časopis napsal lživé zprávy o tom, že Jackson zneužívá malé děti. Koncert byl tehdy málem zrušen a zpěvák sám už si balil kufry. Ale návštěva dopadla celkově dobře.
Toto období bohužel uzavřelo jistou etapu. Po turné následovala dlouhá odmlka, až v roce 2001 vyšlo album Invincible, ale společnost Sony Music Michaelovo album sabotovala.Tím chtěla docílit aby jim Michael prodal svůj podíl na ATV katalogu. Z alba bylo připraveno sedm singlů, ale nakonec vyšli jen 3 a to You rock my world,Butterflies a Cry.

Od té doby se už o Jacksonovi píše pouze v souvislosti s jeho údajným zneužíváním dětí, braní drog a osobním bankrotem.Michael byl zproštěn ze všech desti bodů obžaloby.Malé světlo naděje velkého návratu svitlo 11.2. 2008 s vydáním reedice alba Thriller - Thriller 25, které je k dostání ve třech verzích (DeLuxe ,classic a Zombie). Každá má akorát jiný obal a tzv. De Luxe verze obsahuje spoustu fotografií.

Ke konci svého života žil Michael v Las Vegas, kde točíl novou desku a připravoval comeback.

Ve čtvrtek 25.9.2009 ho sanitka převezla do nemocnice v hlubokém kómatu. Padesátiletého zpěváka doma zradilo srdce. Záchranářům se ho nepodařilo oživit.

Zdroj: www.osobnosti.cz
Michael Jackson

26. června 2009 v 19:16 | ...Vanesska... |  *Stars*
Na počest Krále popu Michaela Jacksna:(

26. června 2009 v 18:47 | ...Vanesska... |  *Videjka*
Ahooojte

Tákže...chtěla bych vám říct,že i když je tento blog zaměřený hlavně na hvězdy z filmu High school musical,tak bych sem chtěla dát článek o MJ(Michael Jackson)...jak asi všichni víte Michael Jackson-Král popu dnes v noci zemřel na zástavu srdce:'(
Hrozně mě to mrzí!!! A proto bych sem chtěla dát pár videí s jeho písničkama a možná sem přihodím fotky a tak...tak doufám,že se na mě nezlobíte ale Jackson byl prostě hvězda a proto bych chtěla věnovat tento článek jemu!

Tak tady je pár videí...užijte si to a zavzpomínejte na Krále popu Michaela Jacksna!:(Vaness and Ashley-fotky

19. června 2009 v 13:02 | ...Vanesska... |  *HSM MIX*


Interview s Vanesskou-Bandslam

16. června 2009 v 17:28 | ...Vanesska... |  *Videjka*

Bandslam

16. června 2009 v 17:20 | ...Vanesska... |  *Videjka*

Pardón podruhé...:D

16. června 2009 v 17:09 | ...Vanesska... |  *Bla bla*
Čauky všichni...

Tak jsem zase tu...chci se vám moc omluvit,že sem poslední dobou nic nepřidávám ale nebyl na to čas..psali jsme poslední testy a měli jsme zkoušky...teď už je snad všechno za náma:)protože už ve škole máme teď už jen step,jazz a historický tanec...tak už snad budu mít víc času...
Jinak vám chci taky říct,že tu o víkendu nebudu...jedu na pryč a v sobotu skáču padákem z letadla...tak to bude mazec...ale už se fakt moc těším!

No a co vy? Co ve škole? A jak se těšíte na práááázky?? Já už šííííleně mooooc!
Zatím se mějte a až budu mít zase nějakej čas,tak sem zaběhnu a snad něco přidám...ju?

Ahoooooj:-*High school musical 2-Premiere

1. června 2009 v 13:11 | ...Vanesska... |  *HSM2*